Czym jest WISŁA1200?

Jest to najdłuższy maraton rowerowy w Polsce, którego trasa prowadzi po asfaltach, szutrach, łąkach, ścieżkach leśnych i wałach, a wszystko to w towarzystwie najdłuższej polskiej rzeki – Wisły.

Czterystu zawodników, które stanie na starcie 4 lipca 2020 roku, będzie miało do pokonania 1200 km wzdłuż brzegów jednej z najbardziej dzikich rzek w Europie. Formuła maratonu SELF-SUPPORT zakłada zakaz korzystania z jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz co oznacza, że zarówno serwis roweru, jak i noclegi, odpoczynek oraz jedzenie muszą zapewnić sobie sami uczestnicy.

Poprzednie dwie edycje Wisły1200 obfitowały w najróżniejsze pomysły przejechania maratonu. Na trasie można było znaleźć pełen przegląd rowerów od szosówki, poprzez starego waganta, gravele, trekkingi, aż po MTB i fatbajki. Również w kwestii noclegów panuje różnorodność, niektórzy pakują sakwy i sprzęt biwakowy, inni planują noclegi pod dachem, a jeszcze inni nie zamierzają spać, by jak najszybciej dojechać do mety. Najważniejsze, by zmieścić się w limicie czasu, który wynosi 200 godzin.

Bez wątpienia udział w takiej imprezie jest niezapomnianą przygodą i sprawdzeniem własnych możliwości oraz limitów. W tym roku ja również zamierzam przetestować swój organizm, kondycję i determinację na trasie Wisły1200.

Rekordy z poprzednich edycji:
– rekord przejechania trasy ustanowiony podczas pierwszej edycji wynosi 62 godziny i 13 minut
– damski rekord ukończenia maratonu to 121 godzin i 31 minut i także ustanowiony został w trakcie pierwszej edycji maratonu.

Szczegóły dotyczące Rowerowego Maratonu Wisła1200 znajdziecie na stronie: https://wisla1200.pl/
Poniżej możecie obejrzeć skróconą relację stworzoną przez organizatora z poprzedniej edycji: